Стажування в агенції або компанії
*Світчер — людина, яка хоче змінити галузь.
✅ Для пошуку замовлень з англомовного копірайтингу раджу платформи ⤵️
✅ В будь-якому разі, вибір за тобою. Якщо ти все ж таки вирішиш здобути досвід роботи на фриланс-біржі та знайти на них перші замовлення, збережи ці посилання ⤵️
Більша частина завдань з копірайтингу на фриланс-біржах — це написання SEO-статей, статей великого обсягу, описів товарів для інтернет-магазинів. Такі типи завдань є низькооплачуваними й поза межами фриланс-бірж.
Фриланс-біржа — можливий етап для копірайтера-початківця, але я вважаю, що довго затримуватись на цьому етапі не варто. Чи готов(а) ти писати статтю обсягом до 6000 слів за 240 грн як на скріні вище? Не впевнена.
Щодо оплати завдань. Я зайшла на
одну з найпопулярніших фриланс-бірж в Україні та подивилась, які вакансії наразі розміщені в категорії «Копірайтинг». Ось лише декілька прикладів, які ілюструють реальну картину з оплатою та цінністю роботи копірайтера на таких платформах.
Так, зазвичай стажування не оплачується, але це суперкрута інвестиція часу у власну кар’єру. Поширена практика — коли найкращі стажери продовжують працювати в команді, де й проходили стажування, але вже як повноцінна частина команди. Але навіть якщо стажер не продовжує працювати в команді, його контакти залишаються в HR-департаменті компанії, що також є вагомим плюсом.
Ще один варіант розпочати кар’єру — почати роботу безпосередньо у компанії на позиції молодшого копірайтера. Класний сценарій — долучитися до маркетинг-команди, де вже є досвідчені копірайтери, які інтегрують тебе в робочий процес та ділитимуться з тобою власним досвідом, а ти — поступово розвиватимешся, заручившись їхньою підтримкою.
В такому разі, ти можеш поступово вирости й до старшого копірайтера, й до керівника креативного відділу — залежно від специфіки компанії, в який ти працюватимеш.
- здобути реальний досвід роботи;
- продемонструвати свої знання та навички, зарекомендувати себе;
- отримати зворотний зв’язок і рекомендації від куратора/керівника проєкту;
- мати класний досвід, який ти зможеш з гордістю додати до свого CV.
Робота в компанії на позиції молодшого копірайтера
Але найголовніше — стажування надасть тобі можливість:
- дізнатися, як побудовані процеси в межах команд;
- поринути в тонкощі розробки маркетингових стратегій, комунікацій;
- зрозуміти, як працювати з клієнтом (якщо це агенція) або як працювати з внутрішніми клієнтами, якщо це велика компанія.
Протягом стажування ти зможеш:
Якщо ти новачок або світчер* і твоя мета — швидко здобути актуальні скіли, а в перспективі працювати з дійсно цікавими задачами в межах класних проєктів, стажування — один з найкращих варіантів для старту кар’єри.
Що є характерним для фриланс-бірж ⤵️
- Висока конкуренція. Замовник публікує заявку. Вже за 15 хвилин вона налічує 500 відповідей.
- Низька оплата завдань. Це безпосередньо пов’язано з першим пунктом. На фриланс-біржах — безліч копірайтерів, які готові виконувати завдання за копійки.
- Вибір завдань. На біржі можна знайти як легкі завдання, які не потребують особливих скілів і знань, так і складні, а й іноді — комічні. Наприклад, колись до мене звернувся замовник на біржі з проханням переписати частину «Євангеліє». Досі пам’ятаю свою реакцію))
Спочатку пропоную детально розглянути найпоширеніший сценарій серед копірайтерів — вхід в галузь через фриланс-біржу.
Знання англійської чи іншої іноземної мови — вагомий плюс для копірайтера, адже дозволяє працювати з іншими ринками й заробляти значно більше. Як і на українських біржах, там також висока конкуренція, але принаймні спробувати варто, якщо у тебе впевнена письмова англійська.
Фриланс-біржа — це платформа, де:
- замовники шукають виконавців;
- виконавці пропонують свої послуги потенційним замовникам.
Саме тут найчастіше розпочинають свій кар’єрний шлях копірайтери. На фриланс-біржах працюють безліч фахівців — не тільки копірайтери, а й дизайнери, розробники, архітектори, бухгалтери, юристи тощо.
Як увійти в професію копірайтера та почати заробляти на реальних замовленнях