4️⃣ ПрайсДодавати ціни в портфоліо чи ні — твій особистий вибір. Прайс у портфоліо має й свої плюси, й мінуси.
Плюси- Потенційний клієнт одразу розуміє рівень твоїх амбіцій та порівнює його зі своїми можливостями. Зазначення цін в портфоліо допоможе одразу відсіяти клієнтів, які пропонують значно меншу оплату.
- Клієнт одразу може розрахувати +/- приблизний бюджет робіт.
Мінуси- Ти можеш продешевити. Існує пул замовників та компаній з преміумсегмента з дійсно високими бюджетами, які не сфокусовані на економії.
Наприклад, ти можеш дійсно класно писати й мати супердосвід в певній галузі, але в твоєму прайсі — навпаки занизькі ціни для потенційного клієнта. Такі ціни можуть насторожити замовників і стати для них маркером низької якості. ✅ Оптимальний варіант — узгоджувати вартість робіт індивідуально з кожним замовником.
Так і напиши про це в тексті ⤵️
Напишіть мені або зателефонуйте, розкажіть про вашу задачу, а я — розрахую для вас вартість роботи.
5️⃣ КонтактиДодай у портфоліо:
- номер телефону;
- e-mail;
- телеграм;
- посилання на LinkedIn — якщо ти його активно ведеш, це + до твоєї репутації.
Дай клієнту варіанти вибору зв’язку з тобою.
Зроби цей блок максимально зручним для клієнта. Просто порівняй на прикладі телеграму:
❌ Написати нікнейм просто через @
Тут клієнту треба зайти в телеграм, знайти тебе за цим нікнеймом і лише потім — написати тобі.
✅ Дати лінк у форматі t.me, який одразу перекине в чат з тобою, наприклад
https://t.me/helenalbrtn Тут все працює так само як і в копірайтингу — будь-який додатковий крок віддаляє потенційного клієнта від виконання цільової дії.
6️⃣ ВідгукиВідгук про роботу додадуть максимум цінності твоєму портфоліо. Якщо ти вже маєш кейси успішної співпраці, напиши своїм клієнтам. Попроси у них зворотний зв’язок про роботу з тобою.
Але тут є важливий момент: відгук має бути корисним, не просто «мені сподобалось, все супер!». Допоможи клієнту написати такий відгук. Я для цього також використовую бриф, в якому прописую питання, відповіді на які мені важливо отримати.
Ідеальний відгук містить:
- назву компанії;
- П.І.Б. людини, з якою ти працював(-ла), посада;
- текст відгуку.
Мій приклад брифу для збору зворотного зв’язку
➡️
https://forms.gle/61LbUrx4uh31S4kd8 А якщо серед твоїх клієнтів є ті, які готові записати відеовідгук — це взагалі супер. Наприклад, серед моїх клієнтів один замовник сам запропонував замість текстового відгуку зробити відеовідгук, тож не соромся запитувати:)
Як оформити роботи в портфоліо ✅ Розбивай роботи за категоріямиВ портфоліо є важливим чітке розбиття текстів за напрямами, про що я писала вище. Не треба міксувати в одному блоці тексти для лендингів, SEO-тексти та копірайтинг для SMM. Зроби чітке розбиття за типами копірайтингу, щоб клієнт одразу знайшов те, що йому потрібно.
✅ Обирай 2-3 приклади Не треба додавати всі свої роботи в усі категорії — жоден потенційний клієнт все це не подужає. Обери декілька актуальних і класних робіт для кожної категорії.
✅ Розкажи про роботиБуде супер, якщо ти напишеш про кожну роботу, яка є в портфоліо.
Ти можеш написати:
- яка задача перед тобою стояла (наприклад, написати текст для лендингу для збору реєстрацій на івент);
- як спрацював написаний тобою текст (наприклад, на лендингу івенту залишили заявки 1500 осіб, 850 — дійшли на сам івент). Для цього важливо збирати у клієнтів фідбек щодо того, як спрацювали тексти;
- які кроки ти зробив(-ла), щоб підготувати контент. Наприклад, є задача — підготовка великої експертної статті. Для того, щоб написати таку статтю, треба поспілкуватися з експертами в галузі, з представниками компанії, тобто зробити певну роботу зі збору й аналізу інформації. Розкажи про ці кроки!
Не треба багато тексту, лише ключова й найцікавіша інформація.
✅ Підпиши посилання - По-перше, твоє портфоліо має бути візуально привабливим.
- По-друге, потенційний клієнт має легко орієнтуватися в портфоліо. Не змушуй нікого відкривати навмання 200 посилань. Важливо, щоб людина одразу розуміла, що їй пропонують прочитати.
Ось так не варто робити https://docs.google.com/document/d/14e_Ekk9WdZs Так — можна й варто робити Де і як оформити портфоліоПерш ніж робити портфоліо, зафіксуй для себе ключову ідею ⤵️
- Спочатку — сенс
- Потім — дизайн
✅ Твоя мета — зібрати в одному місці роботи, які якнайкраще продаватимуть твої послуги з копірайтингу. Не має значення, чи ти їх збереш на лендингу, чи у вигляді лаконічної PDF-ки. Головне — контент та зрозуміла структура.
1️⃣ Google DocСтруктурований текст у форматі Google Doc — найпростіший варіант портфоліо, який ти можеш зробити. Заголовки, підзаголовки, списки допоможуть тобі структурувати текст, форматування — зробити зрозумілі акценти.
Якщо тобі портфоліо з твоїми роботами потрібно на вчора, Google Doc — найшвидший та найпростіший варіант. Вже потім ти можеш використовувати цей текст з гугл доків для підготовки портфоліо в інших форматах.
2️⃣ Сервіси з готовими шаблонамиІснує безліч сервісів, які пропонують готові шаблони для оформлення портфоліо. Найпопулярніший —
Canva. Тут в бібліотеці ти можеш знайти безліч варіантів шаблонів портфоліо для різних цілей та налаштувати під себе.
Також є сервіс
Clippings Me, де ти можеш зібрати в одному місці всі свої роботи. Вони й позиціонують себе як сервіс для створення портфоліо для письменників, копірайтерів, журналістів та блогерів.
3️⃣ Лендинг або сайт Якщо в тебе є час та бажання заморочитись, ти можеш зробити портфоліо у вигляді лендингу або сайту. Можна використовувати вже готові шаблони, які пропонують конструктори, або зробити дизайн з нуля. Тут спирайся на свої бажання, можливості та амбіції.
Зробити портфоліо можна тут ⤵️
Я за те, щоб делегувати все, що можна делегувати, тож на мою думку краще знайти дизайнера та/або верстальника, які зроблять все класно й красиво, а ти — редагуватимеш текст в системі в разі потреби. Але якщо ти дизайниш та маєш розуміння верстки, то можеш зробити це і самостійно.
Головне — не робити дизайн портфоліо надто яскравим, з купою зайвих елементів. Мінімалізм, структура, послідовність і зрозумілість — ключові елементи класного портфоліо.
Додаткові матеріалиБриф для отримання зворотного зв'язку від клієнта ➡️
https://forms.gle/61LbUrx4uh31S4kd8