Швидка навігація :
COPYWRITING
Основні складові портфоліо копірайтера

Портфоліо — важлива репутаційна складова роботи копірайтером. Це — текст, що продає тебе як спеціаліста, тож до його написання варто підійти відповідально. Портфоліо — це як та сама залікова книжка, на яку спочатку працюєш ти, а потім — вона на тебе.

Портфоліо має містити такі складові

1️⃣ Коротка візитівка: ім’я, прізвище, чим ти займаєшся і які твої ключові скіли.

У кожного — свій бекграунд, досвід та професійні досягнення. Портфоліо — саме те місце, де варто про це розповісти. Це — твоя особиста презентація, тож не соромся голосно заявити про себе — особливо, коли дійсно є про що :)

 • Є галузі, яким ти надаєш перевагу та в яких маєш експертність? Напиши про них.
Наприклад ➡️ Копірайтерка Ірина Свириденко. Пишу тексти для бізнесів у галузях IT та міжнародного бізнесу.

 • Маєш одну спеціалізацію, наприклад, медичний копірайтинг? Напиши про це одразу на самому початку.
Наприклад ➡️ Медичний копірайтер. Пишу тексти для клінік, тематичних блогів та соцмереж лікарів.

 • Вмієш круто організовувати роботу й маєш досвід на менеджерській посаді? Також напиши про це, оскільки це надасть потенційному клієнту розуміння, що ти вмієш вести робочі процеси, керувати командою тощо.

Наприклад ➡️ Понад 5 років керую креативною командою, вмію організувати роботу копірайтерів з дизайнерами, щоб закрити задачі «на вчора».

2️⃣ Приклади робіт за напрямами

В портфоліо не має бути «салату» з текстів.
✅ Збери всі свої роботи
✅ Обери найцікавіші та найактуальніші тексти
✅ Структуруй роботи за напрямами
✅ Зроби розділ з прикладами робіт

Наприклад, у твоєму портфоліо можуть бути такі приклади робіт ⤵️
 • Копірайтинг для лендингів
 • Копірайтинг для імейл-розсилок
 • SEO-копірайтинг
 • Тексти для соціальних мереж

Про те, як оформити ці роботи, поговоримо нижче.

3️⃣ Умови співпраці

В цьому розділі розкажи, як саме побудований процес роботи з тобою — всі умови та етапи. Я вирішила додати такий блок у своє портфоліо, коли зрозуміла, що замовники постійно ставлять одне й те саме питання: «Альоно, а як взагалі все працює? Що від мене потрібно?».

Ділюсь власним прикладом ⤵️


Навігація :
Зв'язок з наставником
Ти можеш поставити запитання наставнику за допомогою телеграм-бота (кнопка знизу).
Урок №17

 • Основні складові портфоліо копірайтера
 • Як оформити роботи в портфоліо
 • Де оформити портфоліо


4️⃣ Прайс

Додавати ціни в портфоліо чи ні — твій особистий вибір. Прайс у портфоліо має й свої плюси, й мінуси.

Плюси

 • Потенційний клієнт одразу розуміє рівень твоїх амбіцій та порівнює його зі своїми можливостями. Зазначення цін в портфоліо допоможе одразу відсіяти клієнтів, які пропонують значно меншу оплату.

 • Клієнт одразу може розрахувати +/- приблизний бюджет робіт.

Мінуси

 • Ти можеш продешевити. Існує пул замовників та компаній з преміумсегмента з дійсно високими бюджетами, які не сфокусовані на економії.

Наприклад, ти можеш дійсно класно писати й мати супердосвід в певній галузі, але в твоєму прайсі — навпаки занизькі ціни для потенційного клієнта. Такі ціни можуть насторожити замовників і стати для них маркером низької якості.

✅ Оптимальний варіант — узгоджувати вартість робіт індивідуально з кожним замовником.

Так і напиши про це в тексті ⤵️

Напишіть мені або зателефонуйте, розкажіть про вашу задачу, а я — розрахую для вас вартість роботи.

5️⃣ Контакти

Додай у портфоліо:
 • номер телефону;
 • e-mail;
 • телеграм;
 • посилання на LinkedIn — якщо ти його активно ведеш, це + до твоєї репутації.
Дай клієнту варіанти вибору зв’язку з тобою.

Зроби цей блок максимально зручним для клієнта. Просто порівняй на прикладі телеграму:

❌ Написати нікнейм просто через @
Тут клієнту треба зайти в телеграм, знайти тебе за цим нікнеймом і лише потім — написати тобі.

✅ Дати лінк у форматі t.me, який одразу перекине в чат з тобою, наприклад https://t.me/helenalbrtn

Тут все працює так само як і в копірайтингу — будь-який додатковий крок віддаляє потенційного клієнта від виконання цільової дії.

6️⃣ Відгуки
Відгук про роботу додадуть максимум цінності твоєму портфоліо. Якщо ти вже маєш кейси успішної співпраці, напиши своїм клієнтам. Попроси у них зворотний зв’язок про роботу з тобою.

Але тут є важливий момент: відгук має бути корисним, не просто «мені сподобалось, все супер!». Допоможи клієнту написати такий відгук. Я для цього також використовую бриф, в якому прописую питання, відповіді на які мені важливо отримати.

Ідеальний відгук містить:
 • назву компанії;
 • П.І.Б. людини, з якою ти працював(-ла), посада;
 • текст відгуку.

Мій приклад брифу для збору зворотного зв’язку
➡️ https://forms.gle/61LbUrx4uh31S4kd8

А якщо серед твоїх клієнтів є ті, які готові записати відеовідгук — це взагалі супер. Наприклад, серед моїх клієнтів один замовник сам запропонував замість текстового відгуку зробити відеовідгук, тож не соромся запитувати:)

Як оформити роботи в портфоліо

✅ Розбивай роботи за категоріями
В портфоліо є важливим чітке розбиття текстів за напрямами, про що я писала вище. Не треба міксувати в одному блоці тексти для лендингів, SEO-тексти та копірайтинг для SMM. Зроби чітке розбиття за типами копірайтингу, щоб клієнт одразу знайшов те, що йому потрібно.

✅ Обирай 2-3 приклади
Не треба додавати всі свої роботи в усі категорії — жоден потенційний клієнт все це не подужає. Обери декілька актуальних і класних робіт для кожної категорії.

✅ Розкажи про роботи
Буде супер, якщо ти напишеш про кожну роботу, яка є в портфоліо.

Ти можеш написати:
 • яка задача перед тобою стояла (наприклад, написати текст для лендингу для збору реєстрацій на івент);
 • як спрацював написаний тобою текст (наприклад, на лендингу івенту залишили заявки 1500 осіб, 850 — дійшли на сам івент). Для цього важливо збирати у клієнтів фідбек щодо того, як спрацювали тексти;
 • які кроки ти зробив(-ла), щоб підготувати контент. Наприклад, є задача — підготовка великої експертної статті. Для того, щоб написати таку статтю, треба поспілкуватися з експертами в галузі, з представниками компанії, тобто зробити певну роботу зі збору й аналізу інформації. Розкажи про ці кроки!

Не треба багато тексту, лише ключова й найцікавіша інформація.

✅ Підпиши посилання
 • По-перше, твоє портфоліо має бути візуально привабливим.
 • По-друге, потенційний клієнт має легко орієнтуватися в портфоліо. Не змушуй нікого відкривати навмання 200 посилань. Важливо, щоб людина одразу розуміла, що їй пропонують прочитати.

Ось так не варто робити https://docs.google.com/document/d/14e_Ekk9WdZs

Так — можна й варто робити

Де і як оформити портфоліо
Перш ніж робити портфоліо, зафіксуй для себе ключову ідею ⤵️
 • Спочатку — сенс
 • Потім — дизайн

✅ Твоя мета — зібрати в одному місці роботи, які якнайкраще продаватимуть твої послуги з копірайтингу. Не має значення, чи ти їх збереш на лендингу, чи у вигляді лаконічної PDF-ки. Головне — контент та зрозуміла структура.

1️⃣ Google Doc
Структурований текст у форматі Google Doc — найпростіший варіант портфоліо, який ти можеш зробити. Заголовки, підзаголовки, списки допоможуть тобі структурувати текст, форматування — зробити зрозумілі акценти.

Якщо тобі портфоліо з твоїми роботами потрібно на вчора, Google Doc — найшвидший та найпростіший варіант. Вже потім ти можеш використовувати цей текст з гугл доків для підготовки портфоліо в інших форматах.

2️⃣ Сервіси з готовими шаблонами
Існує безліч сервісів, які пропонують готові шаблони для оформлення портфоліо. Найпопулярніший — Canva. Тут в бібліотеці ти можеш знайти безліч варіантів шаблонів портфоліо для різних цілей та налаштувати під себе.

Також є сервіс Clippings Me, де ти можеш зібрати в одному місці всі свої роботи. Вони й позиціонують себе як сервіс для створення портфоліо для письменників, копірайтерів, журналістів та блогерів.

3️⃣ Лендинг або сайт
Якщо в тебе є час та бажання заморочитись, ти можеш зробити портфоліо у вигляді лендингу або сайту. Можна використовувати вже готові шаблони, які пропонують конструктори, або зробити дизайн з нуля. Тут спирайся на свої бажання, можливості та амбіції.

Зробити портфоліо можна тут ⤵️

Я за те, щоб делегувати все, що можна делегувати, тож на мою думку краще знайти дизайнера та/або верстальника, які зроблять все класно й красиво, а ти — редагуватимеш текст в системі в разі потреби. Але якщо ти дизайниш та маєш розуміння верстки, то можеш зробити це і самостійно.

Головне — не робити дизайн портфоліо надто яскравим, з купою зайвих елементів. Мінімалізм, структура, послідовність і зрозумілість — ключові елементи класного портфоліо.

Додаткові матеріали
Бриф для отримання зворотного зв'язку від клієнта ➡️ https://forms.gle/61LbUrx4uh31S4kd8ЗНАЙОМСТВО З КУРСОМ
МОДУЛЬ № 1
РОБОТА З ТЕКСТОМ
МОДУЛЬ № 2
КОМЕРЦІЙНИЙ ТЕКСТ
МОДУЛЬ № 3