Також сюди можна віднести:
- журнали;
- стікери;
- візитівки;
- календарі та інше.
Що важливо враховувати, готуючи тексти для поліграфії✅
Формат (А4, А5 та інші) — для розуміння, як має виглядати фінальний файл та скільки саме тексту він має містити. Адже кількість тексту, наприклад, для формату А5 буде значно меншою, ніж для А4.
✅
Кількість сторінокНаприклад, якщо це матеріали, які скріплюються скобою (каталог або брошура), кількість сторінок завжди має бути кратною чотирьом (тобто, 4, 8, 16 сторінок і так далі). Також кількість сторінок впливає на фінальну вартість друкованого продукту.
Копірайтеру ще до початку роботи треба поспілкуватися з замовником, щоб отримати максимум технічних деталей.
Адже дуже часта історія: копірайтер взяв в роботу текст, написав текст обсягом на 8 сторінок, а замовник планував брошуру на 4 сторінки. Всі ці моменти треба узгодити до початку роботи, адже ресайз тексту потребує певного часу.
✅ Кількість тексту В поліграфії візуальна складова відіграє важливу роль, тож коли пишеш текст для брошури, лифлету, каталогу, зажди думай про подальшу роботу дизайнера й про те, що на сторінках мають міститись зображення. В друкованій продукції має бути достатньо «повітря» та вільного місця, не треба все заповнювати текстом.
Все, що можна скоротити — скорочуй. Більше акцентів, більше структури, без довгих складних речень.
✅ Перевірка текстуЯкщо текст у вебі легко виправити, то надруковане вже не передрукуєш — лише з наступним тиражем.
Приділяй достатньо уваги вичитуванню текстів. Я раджу звертатися до коректорів для фінальної вичитки текстів для друку.
Копірайтинг для відео- та аудіороликівУявімо типову ситуацію: відділ маркетингу запускає рекламну кампанію. Одне з завдань в межах пулу роботи — підготовка рекламного відеоролика. Спочатку копірайтерові треба написати текст, який озвучуватиметься в ролику. Що варто врахувати, готуючи такий текст? ✅ Текст для відео та аудіо має легким для читання вголос та сприйняття на слух. В такому тексті треба прибрати:
❌ довгі речення;
❌ багато приголосних поспіль;
❌ складні конструкції;
❌ складні абревіатури та термінологію;
❌ складні для вимови слова.
Прочитай текст, який ти написва(-ла) вголос — чи легко він читається? Чи легко він сприймається на слух? ✅ Для візуального ряду, на картинку, зазвичай треба підготувати окремий текст, який містить лаконічні та ключові фрази, цифри, акценти. Цей текст має класно виглядати на картинці, легко читатися, бути акцентним.
Пам’ятай, що людина може дивитися відео без звуку — в такому випадку особливо важливо, щоб вся ключова інформація містилась на екрані. ✅ Люди не готові довго дивитися рекламні ролики. Дотримуйся правила: що коротше рекламне відео, то краще.
Але рекламні ролики — це лише частина задач. Також відеоролики можуть бути іміджевими, контентними, соціальними та іншими.
Копірайтинг для презентацій Презентації потрібні для усного супроводу доповідей, лекцій, вебінарів та інших форматів комунікації з аудиторією.
Презентація закриває одразу 2 цілі:- допомагає спікеру слідувати плану виступу, підтверджує слова спікера;
- демонструє аудиторії ключові тези.
✅ 1 слайд презентації = 1 теза = 1 ідея.
✅ Короткі списки та заголовки.
✅ Максимум логіки, суті та важливої інформації на кожному слайді.
✅ Інфографіка, цифри, статистика, діаграми.
✅ Привертання уваги глядача. Презентація має бути структурованою та візуально привабливою — такою, щоб кожен слайд хотілося скринити та зберігати.
Для підготовки текстів презентацій ідеально підходить
формула AIDA, яку ми розглядали у 8 уроці.